Hakan Keleş: Net kaçan çok pozisyonumuz var

Spor Toto Muhteşem Lig’in 11. haftasında konuk ettiği MKE Ankaragücü ile 1-1 berabere kalan Bitexen Giresunspor’da teknik yönetici Hakan Keleş, futbolcularının gösterdiği performansın gelecek ismine olumlu sinyaller verdiğini söyledi.

Hakan Keleş, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, çok yeterli bir birinci yarı oynadıklarını belirtti.

Savunmada ve atakta çok yeterli işler yaptıklarını vurgulayan Keleş, “Rakibimize konum dahi vermedik, net kaçan çok konumumuz var. İkinci yarı tıpkı biçimde istekli, coşkulu, penaltı golüne kadar düzgün oynadığımızı düşünüyorum. Ondan sonra da gerekli riskleri aldık, isteğimiz, dileğimiz, coşkumuz tıpkı biçimde devam etti lakin girdiğimiz sayısız durum ve maç berabere bitti, kayıp iki puan.” diye konuştu.

Keleş, MKE Ankaragücü’nün kalecisi Gökhan Akkan’ı tebrik ederek, 27 yaşındaki futbolcunun inanılmaz bir maç çıkardığını aktardı.

Oyundan mutlu olduğunu lisana getiren Keleş, “Oyuncularıma söyledim, kaybetsek de söyleyecektim, bu türlü oynayın kaybedin. Oyuncularım tahminen de dönemin en güzel performanslarından birini oyun olarak sergiledi, bu bize gelecek ismine olumlu sinyaller verdi. Dediğim üzere kazanmak istiyorduk fakat kaybettik, yani berabere bitti, bunu kayıp olarak görüyorum. Önümüzde Başakşehir maçı var, ona hazırlanacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Hakan Keleş, berbat tabana karşın çok sayıda konuma girdiklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

“Üçüncü bölgedeki sorunlarımız devam ediyor. Çalışıyoruz lakin sıkıntılarımız var, her kadroda var bu, çözmek için uğraşıyoruz. Bir şanssızlık da var, rakibimizin geçen haftaki kaleci performansıyla, bu haftaki kaleci performansı şaşırtan, inanılmaz toplar çıkarttı, o beni çok şaşırttı. Rakip ceza alanına 36 sefer girmişiz, oralara kadar geliyoruz lakin oradan içeri atmak biraz marifet işi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir