CHP Yenimuhacir Seçim Bürosu coşkulu kalabalıkla açıldı

Erdoğan DEMİR / EDRİNE (İGFA) – Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yenimuhacir Seçim Ofisi coşkulu bir kalabalıkla Cuma akşamı düzenlenen merasimle açıldı. Açılış öncesi CHP Yenimuhacir Belediye Lider adayı Tamer Kıral ve Belediye Meclisi adayları tanıtıldı. Açılış ve tanıtım merasimine CHP Keşan İlçe Lideri Anıl Çakır, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, CHP Keşan Belediye Lider adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan, Beyendik Belediye Başkanı ve CHP Beyendik Belediye Lider adayı Muhammet Örnek, CHP Bayan kolları ve gençlik kolları, partililer ve Yenimuhacirliler katıldı.

Açılış Türkiye Cumhuriyeti’nin ve CHP’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“6 OKLU BAYRAĞININ TEKRAR BELEDİYEMİZDE DALGALANDIRACAĞIZ”

Açılışta birinci olarak CHP Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz konuştu. Oğuz, şunları söyledi: “Çok pahalı ilçe liderim çok pahalı Edirne belediye liderim çok pahalı Keşan Belediye Liderim demek istiyorum altını çizerek çok bedelli Beğendik Belediye Liderim örgütümüzün pahalı temsilcileri çok kıymetli Yenimuhacirliler hepinizi hürmet ve sevgiyle selamlıyorum. Bu seçim sürecinde bizlerden dayanağını esirgemeyen Keşan ilçe ve vilayet örgütümüze çok teşekkür ediyorum… 2019’da yol kazasına uğradık lakin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizin 6 oklu bayrağının tekrar belediyemizde dalgalandıracağız buna inancım tamdır. Hepinize teşekkür ediyorum”

“BİZİ YOKLUĞA YOKSULLUĞA MAHKUM EDENLERE ÇOK SERT BİR YANIT VERECEĞİZ”

Belde Başkanı Oğuz’un ardından açılıştaki coşkulu kalabalığı selamlayan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, sözlerine şöyle başladı: “2019’da Keşan’ın kaybettik, Beğendik’i aldık ancak Yenimuhacir’i kaybettik. Keşan’ı kaybettiğimizde ne hissediyorsam Yenimuhacir’i kaybettiğimizde onu hissettim, yüreğimiz yaralandı. Beş yıl bizim için çok sıkıntı geçti lakin artık o günler geride kaldı artık bu gidişata bir dur demenin vakti geldi. Bu akşam pırıl pırıl bir adayımız var bir sefer ona çok güveniyoruz içinizden birisi belediyeye ne vakit gitseniz kapı ne vakit çalsanız rahatlıkla girip çayını içeceğiniz kederinizi anlatacağınız ve sizi kesinlikle can kulağıyla dinleyecek bir kardeşiniz, bir evladınız Yenimuhacir Belediye Başkanı olacak. Bir kere bunu unutmayacağız lakin bir öbür mevzuda ülke olarak çok sıkıntı günlerden geçiyoruz. 31 marttaki seçim kolay bir mahallî seçim değil yalnızca belediye liderimizi yalnızca meclislerimizi belediyemizi seçmeyeceğiz aslında 31 Mart’ta 3 Kasım 2002’den beri bu ülkeyi yöneten ülkeyi bu hale getiren bizi yokluğa yoksulluğa mahkum eden, ülkemizi mülteci yuvasına çeviren çoluğumuzun çocuğumuzu koruyamaz hale geldiğimiz bayanlarımızı koruyamaz hale geldiğimiz bu duruma bizi mahkum edenlere çok ağır bir karşılık vereceğiz çok sert bir yanıt vereceğiz bu gidişata bir ‘dur’ diyeceğiz bu iktidara bir sarı göstereceğiz.”

“SANDIĞA GİTTİĞİMİZDE 50 TL’YE DAYANAN MAZOTU ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Tarımla hayvancılıkla uğraşan bölümün durumu hakkında konuşan Çakır, kelamlarına şöyle devam etti: “Çiftçilik, hayvancılık bitme noktasında. Artık beşerler köyleri terk etmeye başladılar. Köylerde insan kalmadı. Topraklarını terk ediyorlar. Bu iktidarın en büyük düşman olduğu kesim çiftçiler ve hayvancılar. Sandığa giderken bunu unutmayacağız. Sandığa gittiğimizde toprağını süremeyen çiftçiyi aklımıza getireceğiz, hayvanına yem alamayan hayvancıyı aklımıza getireceğiz. Sandığa gittiğimizde 50 TL’ye dayanan mazotu ve daha da gideceğini düşünerek o denli oy vereceğiz bunu asla unutmayacağız.”

“ATATÜRK’E ‘SOYSUZ’ DEDİLER SANDIĞA GİDERKEN BUNU UNUTMAYACAĞIZ”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, sözlerini şöyle tamamladı: “Diğer konu da bizim çok kıymetli kıymetlerimiz var. Kurucu kıymetlerimiz var. Bizim kurtarıcımız ve kurucumuz var. Her vakit şükrettiğimiz dünyada bu türlü bir adam sadece bir defa gelir o da Türk milletine nasip oldu Mustafa Kemal Atatürk. Bunlar geldikleri günden beri işleri güçleri Atatürk’le Atatürk’le cumhuriyetle bizim kurucu değerlerimizle. İşte geçtiğimiz günlerde gördük Atatürk’e ‘soysuz’ dediler tek kederleri bu, sandığa giderken bunu unutmayacağız. Aç yaşayabiliriz, susuz yaşayabiliriz fakat cumhuriyet olmadan yaşayamayız Atatürk’ümüz olmadan yaşayamayız. Bunu asla unutmayacağız.

Bizler yarınlar için direnenleriz, direnmeye de devam edeceğiz. Bu akşam şuna yürekten inanıyorum bu iş bitmiş. Bundan sonra Yenimuhacir Cumhuriyet Halk Parti’nin Yenimuhacir’inin Belediye Başkanı da Tamer Kıral’dır diyorum. Hepinizi hürmetle sevgiyle selamlıyorum. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Özgürlük, Yaşasın Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk!

“SİZ YENİMUHACİR’İ ALACAKSINIZ, BİZ KEŞAN’I ALACAĞIZ”

İlçe Başkanı Çakır’ın ardından kürsüye çıkan CHP Keşan Belediye Lider Adayı Mehmet Özcan da şunları söyledi: “Biz beş yıldır siz de beş yıldır belediyenizden uzaksınız. Hani birileri nereden nereye der ya nazire bir formda. Güya Türkiye’de hiçbir şey yoktu ancak son vakitlerde bize oy verirseniz hele hele zelzele bölgesinde yıkılan konutlarınızı yaparız. Öbür bir yerde bize oy verirseniz size hizmet gelir. Bakın bundan yaklaşık 14 sene kadar evvel Keşan’ın kanalizasyon işlerini yapıyorduk. Yenimuhacir Belediyesi bizde değildi lakin ‘komşumuzdur, kardeşimizdir’ dedik. Size de bir arıtma yapmasınlar gelin bize arıtmaya saplama yapın hem devlet kazansın boşu boşuna buradaki insanlardan da para çıkmasın diye teklif götürdük; iki meclisten de kabul ettik. Lakin nereden nereye geldik bize oy verirseniz size hizmet götürürüz. Şayet biz o mantıkla olsaydık onu yapmazdık bu yalnızca kolay bir örneği. Sevgili kardeşim sana da bana da kolay gelsin! Şu insanlara kelamımız var alacağız buraları! Keşan’da büyük abi benim o da benim evladım yaşında benim kardeşim olsun evladım olsun elimizden gelen ne varsa imkanlarımızı paylaşacağız. Sayın Belediye başkanım (Beğendik Belediye Lideri Muhammet Örnek) seni unutmuş değiliz. Sen aslında şu anda belediyedesin. Şu anda sen tek başına kaldın oralarda beş sene. Edirne Belediye Başkanı Recep ağabeyinden bir şeyler gelmiştir uzakta olduğu için yetişememiş olabilir. Yenimuhacirliler çok çalışacağız, çok çalışacaksınız, siz de biz de siz Yenimuhacir’i alacaksınız, biz Keşan’ı alacağız. Hepinize hürmetler sunuyorum

“TAMER KIRAL YENİMUHACİR’E ÇOK YAKIŞACAK”

Keşan Belediye Lider Adayı Mehmet Özcan’ın akabinde kürsüye çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konuşmasına şöyle başladı: “Tamer kardeşim beni ziyarete geldi Edirne’ye hem ziyaret için hem davet için. Ben öğretmenim, eğitimciyim yani insan davranışına insanları tanıyan bir mesleğin mensubuyum. Çok uzun müddettir siyaset de yapıyorum. Siyasetin de tek gereci insan yani tırnak içinde söyleyeceğim hani maldan anlarız bu türlü baktığımızda kim okur kim okumaz kim iş yapar kim iş yapmaz. Tamer’in gözlerine baktım beni davete geldiğinde davet ederken; o kadar istekli o kadar heyecanlı o kadar pırıl pırıldı ki tıpkı, Nazım Hikmet’in Kuvayi Ulusala destanında Atatürk için diyor ki ‘çakmak çakmak gözleri’ Tamer’in gözleri o denli çakmak çakmaktı. O yüzden Tamer Kıral Yenimuhacir’e çok yakışacak.

“GÖRDÜM Kİ YENİMUHACİR’DE DE BU İŞ”

Mehmet Özcan’ın efsane bir lider olduğunu kaydeden Gürkan, konuşmasına şöyle devam etti: “Mehmet Liderimle geçtiğimiz periyot belediye liderleri olarak beraberdik. Ondan evvel ben milletvekiliydim o belediye lideriydi. Keşan’ın sahiden efsane belediye lideri. Evvelki gün Keşan’daydık seçim ofisinde açılışında gördüm ki Keşan’da bu iş bitmiş. Bu akşam Tamer’in ricasıyla Yenimuhacir’e geldim ki en son sevgili Recep Ordu’nun belediye Başkanlığı devrinde gelmiştim. Gördüm ki Yenimuhacir’de de bu iş bitmiş. Edirne’de de bu iş bitti. Edirne’de de dün akşam prestijiyle Filiz Gencan Akın isminde gencecik avukat bir kardeşimiz kızımız belediye lider adayımız olarak ilan edildi, atandı. Edirne’yi de alacağız.”

“EDİRNE BELEDİYESİ OLARAK ELİMİZDEN GELEN KATKIYI VERDİK”

Belediye Başkanlığı devrinde başka belde belediyelerine katkı bulunduğunu hatırlatan Gürkan, “Demin Mehmet liderim çok hoş bir tamlama yaptı. Dedi ki ‘o benim evladım, o benim kardeşim’ Keşan Belediye Başkanlığının bizde olmadığı devirde gerek Beğendik’e gerek başka ilçelerimize beldelerimize Edirne Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı verdik. Ben bu devir adayı değilim. Yerime genç bir kardeşim geliyor bir bayanımız geliyor. Onunla da gurur duyuyorum onun ismine da şu kelamı veriyorum ki muhtaçlık duyduğu her an Tamer’in yanında Edirne Belediyesi olacak tıpkı benim Muhammed’in (Örnek), Gökmen’in (Altay), Hüseyin’in (Tütüncü) yanında olduğum üzere o da ‘Mehmet ağabey gel’ dediğinde gelecek ‘koş’ dediğinde koşacak bundan hiç kuşkunuz olmaz.” tabirlerini kullandı.

“AYDINLIK YOLDA YÜRÜYÜP YÜRÜMEYECEĞİMİZİN KARARINI VERECEĞİZ”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konuşmasına şöyle tamamladı: “Değerli dostlar kıymetli hemşerilerim Anıl lider çok değerli bir şey söyledi evet 31 Mart’a belediye liderimizi seçeceğiz ki bu akşam ben ondan eminim şimdiden Tamer’e şimdiden iyisi olsun diyorum ancak bu oyları verirken yalnızca bir lider seçmeyeceğiz. Bizim yüzlerce yıllık geleneğimizden, kültürümüzden, dokumuzdan, kromozomlarımızdan gelen ömür üslubumuzun da sürüp sürmeyeceğini seçeceğiz. Bizim o sarı saçlı mavi gözlü devin bize çizdiği, açtığı aydınlık yolda yürüyüp yürümeyeceğimizin de kararını vereceğiz. Demin konuşmalardan evvel tahminen fark etmediniz. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nda Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için hürmet duruşunda arkasında İstiklal Marşı’nda hepinizin önünde 5 kız ve 1 de erkek çocuğu vardı. 4 yaşında 5 yaşında. O kadar içten o kadar kıpırdamadan ve o saygıyı içlerinde hissederek durdular ki işte onlar Atatürk’ün evlatları, onları yetiştiren anneleri babaları kutluyorum. Yenimuhacir’e bu yakışır. Yenimuhacir’e Tamer Kıral yakışır. Güzel olsun.

BAŞKAN ADAYI KIRAL, GEÇMİŞ DEVİR BELEDİYE LİDERLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ardından kürsüye çıkan CHP Yenimuhacir Belediye Lider adayı Tamer Kıral şunları söyledi: “Çok değerli Yenimuhacirliler, saygıdeğer konuklar değerli partililerim ve pahalı yol arkadaşlarım, hepinizi sevgi ve hürmet ile selamlıyorum!

Sözlerime başlamadan evvel bugüne kadar beldemizde vazife yapmış ve emeği geçen tüm muhtarlarımıza belediye liderlerimiz; Sayın Nevzat Çetin, Sayın İrfan Alabak, Sayın Recep Ordu ve Sayın Mustafa Türker’e bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden ötürü huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yenimuhacir için bir taş taş üstüne koyan herkesten Allah razı olsun.

Yaklaşık 3 ay evvel bu yola birlikte çıktık. O günden bu yana bize verdiğiniz takviye sayesinde benim ve takımımın çalışma şevki, heyecanı günbegün arttı. Değerli dayanağınız ve ilginiz için grubum ismine sizlere bir sefer daha teşekkür etmek istiyorum. Sağ olun, var olun!

BAŞKAN ADAYI TAMER KIRAL: “YOLUMUZ UZUN! HEYECANIMIZ YÜKSEK! GENÇLİĞİMİZ VAR!”

Kıymetli konuklar, daha evvel de belirttiğim üzere Yenimuhacir’de doğmuş, Yenimuhacir’de büyümüş bir kardeşinizim. Beni yetiştiren Beldeme ve belde halkıma vefa borcumu ödemek maksadıyla takımımla birlikte bu kutlu yola çıktık. Bugün seçim çalışmalarımızın resmi olarak başlangıcı sayılan seçim ofisimizin açılışını daima birlikte yapacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da dediği üzere “Yolumuz uzun! Heyecanımız yüksek! Gençliğimiz var!” İşte biz bugün bu uzun yolun yalnızca başındayız. Evvel çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız! Yenimuhacir’de çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız! Herkese kulak vereceğiz. Bize oy versin vermesin herkesi kucaklayacağız! Hiçbir biçimde ayrımcılığa müsaade etmeyeceğiz, vatandaşlarımız ortasında ayrım yapmayacağız. Ötekileştiren lisandan uzak duracağız! “Ben” değil “biz” olacağız. Sonra 31 Mart sabahı daima birlikte sandığa gidip mührü Cumhuriyet Halk Partisine basacağız! Basacağız değil mi? Size kelam veriyorum bu kardeşiniz seçildikten sonra parti rozetini çıkaracak, Yenimuhacir ve Yenimuhacir halkı için çalışacak!

“SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA TEKRAR KAVUŞTURACAĞIZ”

Çok değerli Yenimuhacirliler, duyuyorum ki sayın başkan yine herkese iş kelamı veriyormuş. Şaşırdık mı? Ayrıyeten bulunduğu pozisyonu kullanarak çeşitli yerlerde çalışan vatandaşlarımızı ve ailelerini işleriyle tehdit ediyormuş. Bu tehditlere boyun eğecek miyiz?

Saygıdeğer Konuklar, İnanıyorum ki 1 Nisan sabahı evvel beldem Yenimuhacir’de sonra Keşan’da, Beğendik’te Edirne’mizde başka ilçelerimizde ve beldelerimizde Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandıracağız. Yenimuhacir’i Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğine, toplumsal belediyecilik anlayışına tekrar kavuşturacağız. Size kelam, belediyemizin kapısını gerisine kadar halkımıza açacağız! Size kelam Yenimuhacir’i hak ettiği yere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Size kelam ben ve takımım bu kutlu yolda muvaffakiyete ulaşmak için sonuna kadar gayret edeceğiz!

Biz tabi ki bu seçimi kazanmak için yola çıktık. Seçimi güler yüzümüzle kazanacağız ve bundan hiç vazgeçmeyeceğiz. Nezaketimizle, sevgimizle, saygımızla kazanacağız. El birliği ile kazanacağız. Biz bu seçimi daima birlikte kazanacağız. Yenimuhacir’i daha yaşanabilir bir belde yapmaya; HAZIR MIYIZ? HAZIR MIYIZ?

O vakit BİZ DE HAZIRIZ! Madem o denli ne diyoruz? “İşimiz gücümüz YENİMUHACİR!”, Hepinizi sevgi ve hürmet ile kucaklıyorum!”

Konuşmaların akabinde CHP Yenimuhacir Belediye Meclisi ve Lider adayı sahneye tek tek davet edilerek tanıtımı yapıldı. Tanıtımın akabinde Seçim Ofisine geçen davetlilere ikram verildi.

Yenimuhacir Belediye Lider Adayı: Tamer Kıral

YENİMUHACİR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ

Kontenjan: Ali Osman EREN

ASİL ÜYELER

1- Serdar Kale

2- Erdinç Çetinbaş

3- Hakan Yaşarbaş

4- Nagihan Tiryakioğlu

5- Latif Cinay

6- Serap Yılmaz

7- Nasuh Engin

8- Pınar Güripek

YEDEK ÜYELER

1- Kemal Dolaştır

2- Muzaffer Günday

3- Sercan Çetin

4- Hasan Kahya

5- Esen Şahinbaş

6- Mehmet Kozlu

7- Rüstem Güner

8- Hüseyin Tekin

9- Selami Bayar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir