Altaylı’dan CHP’ye: “İktidardan zerre farkınız yok”

Gazeteci Fatih Altaylı, web sitesinde yayınladığı köşe yazısında, CHP’nin argümanının bilakis yüzde 48 değil, yüzde 25 oranında oy aldığını, yüzde 48’in “Tayyip Erdoğan gitsin” dediğini belirtti.

Hayat pahalılığı, ekonomik kriz, sığınmacı sıkıntısı üzere örnekler veren Altaylı, yazısına şöyle devam etti:

“Ve senin oyların birebir yerde kalmış. Tek neden seçim ortamının demokratik olmaması o denli mi! O vakit kapatın partiyi, bırakalım gittiği yere kadar gitsin. Emin olun muhalefetsizlik bu rejimi daha süratli çökertir. Siz onların varlık sebebisiniz. Doğal onlar da sizin… Siz demokrat mısınız ki!

Hadi artık şunu soralım CHP yönetimine: Parti olarak, parti idaresi olarak ‘Anti demokratik’ olmakla suçladığınız iktidardan zerre farkınız var mı! Ülkede demokrasi yok diyorsun da, partinde demokrasi var mı!

Nasıl ki, iktidar idarede olmaktan gelen gücünü ülke içindeki demokrasiyi engellemek için kullanıyorsa, siz de parti idaresindeki gücünüzü parti içinde demokrasiyi yok etmek için kullanmıyor musunuz!

Ak Parti iktidarı demokratik değil de, siz mi çok demokratsınız. Yok aslında birbirinizden farkınız. Tek fark onlar başarılı siz başarısızsınız. Ve üç beş belediye kazanmak size yetiyor. Aşikâr ki, onlar büyükçü siz ise ufakçısınız!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir